Sıfır Raf mı İkinci El Raf mı?

Sıfır, hiç kullanılmamış bir raf ve ya ikinci el raf araştırılırken dikkat edilecek bazı noktalar mevcuttur. Bir rafın koyulacağı depo, o deponun nereye bağlı olduğu gibi bazı etkenler rafın ikinci el ve ya sıfır olmasını etkileyebilir. Fakat çoğu durumda ikinci el raf yeterli olacaktır.ikinci el raf, sıfır ayarında ikinci el raf, ikinci el raf alımı

Ufak İşletmeler İçin

İkinci el raflar en çok yeni kurulmuş ufak çaplı işletmeler ve küçük evlerin depolarında kullanılır. Fakat nerede kullanılırsa kullanılsın, bir raf alınırken dikkat edilecek ilk nokta deponun boyutlarıdır. Deponun yüksekliğine uygun yükseklikte bir raf alınmaz ise üst katlar kullanılamayabilir hatta raf depoya hiç sığmayabilir. Bunun için önce deponun ölçüsü alınmalıdır. Rafın en üst bölmesi ile tavan arasında en az 50 – 60cm civarı bir boşluk bulunmalıdır. Bunun sebebi ise en üst bölmelerinde verimli bir şekilde kullanılabilmesidir. Ayrıca raf seçilirken deponun bağlı olduğu şirket ve bu şirketin çalıştığı sektör de çok büyük önem arz eder.

Hem Ucuz Hem Mantıklı

Sıfır rafların yerine ikinci el almak çoğu zaman daha mantıklı bir hareket olacaktır. Satışa çıkartılan ikinci el raflar genel olarak ihtiyaç fazlası olduğu için satılırlar. Ayrıca satılan bu raflar çürümemiştir çünkü çürüyen raflar zaten anında atılır ve kesinlikle satışa sunulmaz. Sizde eviniz ve ya ufak çaplı işletmenizin deposu için az kullanılmış raflardan yararlanabilir ve biraz kar edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Raf Seçiminde Doğru Tercihler başlıklı makalemizde doğru rafı seçmek, kullanıma uygun raf seçimi ve raf seçiminde tercih hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *