RAF SİSTEMLERİ VE İŞLEVLERİ

Raf sistemleri, pek çok iş dalının ortak ihtiyaçları arasında önemli bir yere sahiptir. Ticaret işi ile ilgilenenler için daha da büyük önem taşımaktadır. Ürünlerin satışının yapıldığı market, mağaza ve dükkân gibi yerlerde kullanılmasının yanı sıra depolanmasında da oldukça önemli bir unsurdur. Bu anlamda bakıldığında kullanım alanı çok geniş olan raf sistemleri, çok çeşitli hammaddelerden üretilebilmektedir. Farklı alternatif seçeneklerinde üretilen raf sistemlerinde amaç, az bir alana çok fazla ürün yerleştirilebilmesidir. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra demir ve çelik gibi oldukça dayanıklı ve sağlam metallerden üretilen raf sistemleri çok uzun seneler kullanılabilmektedir. Bu durumda ikinci el raf sistemleri depolarında satışının uygun fiyatla satışının yapılmasına olanak sağlamaktadır.raf sistemleri ve işlevleri, rafların işlevleri, ikinci el raflar

Raf sistemlerinin farklı alanlarda kullanılmasının yanı sıra ticaret ile ilgilenenlere daha fazla sayıda ürün depolama ve stoklarını artırma imkânı sunar. Bilhassa çok katlı ve yüksek raf sistemleri dikey bir şekilde gerçekleştirilen istifleme sayesinde alan dar olsa bile fazlasıyla ürünü depolayabilme şansı vermektedir. Böyle yüksek ve çok katlı raf sistemlerinde en büyük problem yüksekte bulunan raflara ürünlerin yerleştirtilmesinde yaşanır. Bu noktada paletli raf sitemleri devreye girer ve ürünler kolaylıkla yerleştirilir. İkinci el raf sistemleri, yeni alacağınız raf sistemleri ile aynı işi görmesinin dışında, uygun fiyat seçenekleri ile de tasarruf yapılmasına olanak sağlar.

Bir önceki yazımız olan UCUZ RAF SİSTEMLERİ başlıklı makalemizde çıkma raf sistemleri, ucuz ikinci el raf ve Ucuz paletli raf hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *