Raf Seçiminde Doğru Tercihler

Kullanım alanı oldukça geniş olan depo raf sistemleri, uygulama alanlarında rahat kullanım sağlanması, işlerin düzen içinde işlemesi ve yerden tasarruf sağlanması için oldukça sık kullanılan bir sistemdir. Diğer bir adıyla “Rack” sistemi de denen depo raf sistemleri ağırlıkları fazla olan malzemelerin depolanması ve istiflenmesinde kullanılır. Kullanım alanından tasarruf sağlanabileceği gibi, ikinci el depo rafı kullanarak işletme maliyeti kurulum aşamasında en aza indirilebilir.raf seçiminde tercih, doğru rafı seçmek, kullanıma uygun raf seçimi

Sıklıkla kullanılan depo raf sistemleri gerek manuel gerekse otomatik istif makineleriyle oldukça rahat kullanılabilir. Aynı zamanda paletli ve paletsiz olarak yükleme yapılabilen bu raflar 5 tona kadar taşıma kapasitesi bulundurmaktadır. İstediğiniz boyut ve büyüklükte, istediğiniz konumlandırma seçeneğiyle işletmelerinizde size oldukça fayda sağlayacaktır. Kullanım amacına göre raf çeşitleri sizlere sınırsız seçenek sunmaktadır.

Raflar, küçük çaplı olarak evlerde kullanılabildiği gibi ofisler, depolar, küçük/büyük/orta çaplı işletmelerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Aynı zamanda istek ve ihtiyaca göre boyut, malzeme türü ve kullanılan boyaların seçim imkanı vardır. Maliyetten tasarruf etmek amaçlı ikinci el depo rafı birçok işletme tarafından tercih edilmektedir. Çünkü depo raf sistemleri dayanıklı malzemelerden üretildiği için oldukça uzun ömürlü olan ürünlerdir. Bu bağlamda ikinci el depo rafı sistemleri kullanılarak maddi anlamda büyük oranda tasarruf edilebilir. İkinci el denince korkmamak gerekir. Ürünlerin dayanaklı olması sebebiyle uzun yıllar kullanılmış olsa bile sıfır üründen farkı anlaşılmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan DEPOLANACAK ÜRÜNLER başlıklı makalemizde Sırt sırta çıkma raf, sırt sırta raf sistemi fiyatları ve Sırt sırta raf sistemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *