RAF SEÇİMİNDE DOĞRU TERCİH

Küçük, orta ve büyük çaplı işletmeler, ofisler, depolar ve daha birçok değişik mekânın en temel malzemesi olan raf sistemleri çok yönlü özellikleri ve değişik modelleri ile müşterilerin tercihine sunulmaktadır. Bu noktada en doğru tercihin nasıl yapılacağı, hangi özelliklerin göz önünde bulundurulacağı gibi hususlara açıklık getirelim. İkinci el çelik raf sistemleri hakkında belirtmemiz gereken hususları şöyle sıralayabiliriz.

çelik raf sistemleri, ikinci el çelik raf sistemleri, depo rafı 2. elÖncelikle maliyetten tasarruf etmek amacıyla alacağımız ürünlerin 2. El ürünler olması avantajımızadır. Çünkü bu ürünler dayanıklı malzeme ile üretildiği uzun ömürlüdürler ve sıfır ve ikinci el farkı yok denecek kadar azdır. Bu noktada ikinci el çelik raf sistemleri ürün tercih ederek maddi anlamda ciddi oranda tercih edeceksiniz. Bu ürünleri nasıl temin edeceğinize gelinci iki yöntemden bahsedebiliriz. Birincisi ve tavsiye edilen metot olan fabrika satış mağazası veya satış marketlerinden şahsen alma yöntemidir. Bu yöntem ile alacağınız ürünü görerek, dokunarak seçebilir size en uygun ürünü alabilirsiniz. Bu yöntemin bir avantajı da fiyat konusunda pazarlık yapabilecek olmanızdır. Bu sayede fiyatı belirli miktarda esneterek ikinci el alarak yaptığınız tasarrufun yanında ciddi bir miktar daha tasarruf sağlamış olacaksınız. Diğer seçeneğe baktığımızda giderek büyüyen sanal marketleri söyleyebiliriz. Bu noktada 2. El çelik raf almak için bu tercih tam olarak güvenilir olmayabilir. Çünkü ikinci el ürün olduğu için görmenizde fayda olduğunu söyleyebiliriz.

Başta da söylediğimiz gibi depo rafı 2. el ürünler, her sektörden ve iş kolundan kesimin tercihi olan bir üründür. Bu ürünler dayanıklı ürünler olduğu için uzun ömürlü olurlar ve ikinci el olarak almanızda sakınca yoktur. Bu ürünleri tedarik etmek ne yapmanız gerektiğin de artık biliyorsunuz. İyi alışverişler.

Bir önceki yazımız olan Depo raf sistemleri - Çıkma Çelik Raf başlıklı makalemizde çelik raf, Çıkma Çelik Raf ve Depo raf sistemleri hakkında bilgiler verilmektedir.