Klima hurdalarının geri dönüşümü

Coğrafi konum olarak ülkemiz dört mevsimin de hissedilir oranda yaşandığı ender yerlerdendir. Yazın sıcağı, kışın soğu bizi farklı arayışlara itmektedir. Arayışların sonu genellikle evlerimize, yaşam ortamlarımıza klima taktırmakla sonlanır. Git gide kullanımı artan klimalara talep özellikle yaz aylarında artar. Her geçen yıl yeni ürünler çıkmakta A+ , çevre dostu, sağlıklı başlıkları altında gittikçe gelişen bir sektör dolayısıyla dört beş yıl öncesinin gözdeleri bugünün klima hurdaları haline geldi.

klima hurdaları, klima hurdası, klima

Aslında temizliği iyi yapılmış bir klima yıllarca sağlıklı şekilde kullanılabilir. Yılda bir bakımı yapılmış klimamız da iyi paraya satılabilinir. İşimize yaramayan, fazla, bize göre eski moda klimalar satılarak değerlendirilmelidir. Teknolojinin hızına ayak uydurmak isteyenler için de satmak mantıklı olacaktır. Diğer taraftan da bakılırsa satılan bu hurdalar kullanılabilir haldeyse 2. el satılır fakat klima hurdaları çalışmaz haldeyse işe yarar parçaları ayrılanarak başka klimalarda ve tamirat işlemlerinde kullanılır.

Spot ürün satan mağazalarda çalışır halde ürün alacakları için bozuk bir klimamız varsa onu oraya götürmek mantıklı olmayacaktır. Ürünü klima hurdaları satın alan bir yer bulup oraya götürmelisiniz. Kullanmadığınız hatta bozuk eşyalardan para kazanmak hiç de zor değil. Tek yapmanız gereken bu işe biraz zaman ayırmak. Hurdacılara götürmüş olduğunuz bu eski, kullanılmaz haldeki klimalarınız hurdacıların dönüşüm makineleriyle birlikte büyük bir işlevden geçtikten sonra artık yeni kullanacağımız klimaların yapımında hammadde olarak görev alırlar.

Bir önceki yazımız olan İstanbulda Hurdacılık Yapan Firmalar başlıklı makalemizde hurdacı İstanbul ve Hurdacılık hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *