İstanbul Avrupa Yakası Hurdacıları

Herhangi bir iş için kullanılacak olan bir sanayi yada üretim aleti kullanım ömrümü tamamlamasıyla birlikte üretim dışında kalır. Üretim dışında kalması onun hurdaya ayrıldığını göstermektedir .Hurdaya ayrılan bu eski üretim aletlerini toplamak üzere bazı firmalar ortaya çıkmıştır .Bu firmalar hurdaya ayrılan eşyaları belli bir alana yığar ve geri dönüşüme hazır hale getirir. Bazen de demir gibi sert maddeler hurdaya ayrılarak çeşitli sektörlerde kullanılmak üzere hazır bulundurulur .Hurda toplama işini üstlenen firma çeşitli ilanlar vererek müşterilerine ulaşmayı hedefler. Hurdalar genellikle tonaj olarak tartılır ve ona göre fiyatlandırılır .Fiyatlar hurdaya ayrılan eşyanın değerine göre artmaktadır.

Avrupa Yakası hurdacılar, İstanbul'da hurda alan yerler, İstanbul Hurdacılar Sitesi

Bir yerde ne kadar çok hurda toplanabiliniyorsa o kadar çok üretim faktörü kullanılıyor demektir .İstanbul’da bunun başında gelmektedir .Metropol olarak adlandırılan bu şehirde hemen hemen her alanda hurdacılık faaliyeti yapılmaktadır .Hurda olarak kullanılabilecek her madde geri dönüşüm için değerlendirilir. Avrupa Yakası hurdacıları da çeşitli alanlarda hurda faaliyeti gösterip geri dönüşüme katkıda bulunur.Bu işlemleri yaparken topladığı hurda eşyalarının piyasadaki popülerliğine dikkat eder. İstanbul’da hurda alan yerler genellikle kapasitesi büyük olan firmalardır ve büyük hacimlerde toplama işlemi yaparlar .Bu hurdacılara çeşitli yollarla ulaşmak mümkündür .Birçok hurdacı farklı ilçelerde ikamet etmesine karşın Bayrampaşa’da bulunan İstanbul Hurdacılar Sitesi en çok tercih edilen hurdacıların bulunduğu yer olarak göze çarpmaktadır. Burdaki hurdacılardan istenilen hurdalar rahatlıkla temin edilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Klima hurdalarının geri dönüşümü başlıklı makalemizde klima, klima hurdaları ve klima hurdası hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *