İkinci El Raf ve Depo Sistemleri

Depo sistemleri denildiğinde akla ilk gelenler arasında, büyük raf sistemleri yer almaktadır. Elbette ki ağırlık kapasitelerinde değişiklikler olan raflar, üretildikleri malzemelere göre farklı mukavemetlere sahip olmaktadır. Seçimler yaparken, maksimum taşıma kapasitelerine göz atmanız sizler için faydalı olurken, hafif ve ağır yük raf sistemleri arasından seçimler yapmanız mümkün olacaktır. Genel olarak ağır yük depo ve ikinci el raf sistemleri, sırt sırta dayalı olan profillerden tasarlanmaktadır. Çelik profiller, çelik standartlarına uygun olarak üretilirken, ST 37 ve ST 44 gibi çelik standartları bulunmaktadır. Taşıma kapasiteleri de yine aynı standartlarda üretilen çelik profillerinin kalınlıkları ile orantılı oluyor. Ortalama olarak 1.5 mm, 2 mm, 2.5 mm ve 3 mm olarak profil et kalınlıkları mevcuttur. Daha ağır yüklerin istiflenmesi gerekiyorsa. Tercih edilecek olan raf sistemlerinde 3 mm et kalınlığına sahip olan profiller ön planda tutulacaktır.ikinci el raf sistemleri, ikinci el depo rafları, ikinci el depo raf sistemleri

Hafif yük raf sistemleri

Çelik malzemelerden üretilmiş, alçak ve yüksek irtifa özelliklerine sahip ikinci el raf sistemleri arasında yine hafif yük raf sistemleri de bulunmaktadır. Genel olarak bu ürünler, kolay montaj olurken, raf aralıklarını ayarlamak ise beraberinde kullanılan çelik profillerde yer alan kanallar ile birlikte mümkün oluyor.

Ahşap raf sistemleri

Kıyafet, gıda ve yapı marketlerde satılan bağlantı elemanlarına uygun bölmeler ile ikinci el raf sistemleri denildiğinde ise yine ahşap raf sistemleri kullanımı şık ve modern olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan RAF SİSTEMLERİ VE ÇEŞİTLERİ başlıklı makalemizde Depo raf sistemleri, raf sistemi çeşitleri ve Raf Sistemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *