HURDACILAR HANGİ HURDALARI ARAR?

Hurda işi işe uğraşanların hemen hepsi daha fazla para kazanabilecek ve her sektörün kullanımına ihtiyaç duyacağı hurdaların arayışı içerisindedirler. Hurda alan yerler nerelerin hurdalarını alırlar? Sorusu en çok merak edilen soruların arasında yer almaktadır. Genelde yıkılan inşaat alanlarının demir ve yapı malzemelerini, bazı değerli eski ve yeni arabaların elzem ve pahalı aksamlarını, evlerde kullanılan bazı elektronik eşyaların parçaları gibi birçok alternatif eski eşyayı hurda anlamında değerlendirirler. Elinizde olan ve kullanamadığınız eski bir aletin piyasada olmayan yedek parçalarını hurda merkezlerinde bulabilirsiniz. Eşyanızı tekrar kullanır bir hale getirmek biraz zahmetli görünse de sizlerin ellerindedir. Hurda alan yerler ile iletişime gerek elinizde ki kullanmadığınız her hangi bir eşyayı satabilme olanağınız da mevcuttur.

Hurda alan yerler, hurda, hurda alımı

Bazı yıkımlarda hurdacılar ile birebir iletişime geçen inşaat sahipleri veya bu işleri organize eden taşeronlar da vardır. Bu aracılar sayesinde toplu hurda alımları da yapılabilmektedir. Bu işte kendi alanında ihale sistemi şekli gibi bir mekanizma ile devam eder. Sonrasında ciddi bir emtia değeri bırakacak her türlü ikinci el parça geri dönüşüm sırasında ilk elden çıkmışçasına değerlendirilebilir. Hurda alan yerler ile ilgili merak edilenler ve öğrenmek istediklerinizi internet adreslerimizde bulabilir onlie iletişim imkânlarından da faydalanabilirsiniz. Kullanmadığınız bir eşya veya parçayı bu yerlere satmak da sizin için kazanca dönüşür.

Bir önceki yazımız olan İstanbulda Hurdacılık Yapan Firmalar başlıklı makalemizde hurdacı İstanbul ve Hurdacılık hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *