Çıkma Raf Nerelerden Satın Alınabilir?

Dükkanınızda ya da deponuzda kullanmak üzere raflara ihtiyacınız var ve bu raflara fazla para ödemek istemiyorsanız ikinci el raf satın alabilirsiniz. İkinci el raf almadan önce ihtiyacınız olan rafların özelliklerini belirleyin. Gerekli raf özelliklerini belirledikten sonra yanınızda bulunan hurdacılar ve 2.el raf satışı yapan çıkma raf satışı noktalarını ziyaret edin. Buralarda mutlaka istediğiniz özelliklere uygun çıkma raflar bulacaksınızdır. Eğer birebir istediğiniz özelliklere uyan raflar bulamıyorsanız en azından isteklerinizi karşılayabilecek alternatiflere göz atabilirsiniz.

İkinci el raf, çıkma raf satışı, Çıkma raf nerelerden satın alınabilir, Çıkma rafların montajı

Çıkma raf nerelerden satın alınabilir biliyorsanız ve işinizi görecek ürünlerin özelliklerini de biliyorsanız kolayca çıkma raf satın alabilirsiniz. Hurda toplayan büyük firmalar aynı zamanda çıkma raflar da toplar ve satışını yaparlar. Yakınlarınızda hurda firması var ise oralar ile görüşüp gerekli ürünleri temin edebilirsiniz.

Çıkma rafların montajı metal ürünler oldukları için oldukça kolaydır. Birkaç vidayı anahtar yardımı ile sıkarak dilediğiniz yere rafların kurulumlarını yapabilirsiniz. Metal ve çelik rafların kurulumları ve sökülmeleri basit olduğu için montaj ustası masrafınız da olmaz. Ağır eşyaları depolamak üzere raf sistemleri satın alacaksanız mutlaka depolamasını yapacağınız eşyaların ağırlığını taşıyacak raflar satın almalısınız. Aksi halde birkaç ay sonra aldığınız raflar üzerlerine koyduğunuz ağırlığı kaldıramayıp deformasyona uğrayacaktır. Küflenme ve aşınmaya karşı korumak adına ikinci el raf aldığınızda mutlaka boyama işlemi ve boyanın üzerine koruyucu uygulaması işlemi yapın.

Bir önceki yazımız olan Çıkma Raf Sistemlerinin Yaygın Kullanım Alanları başlıklı makalemizde 2. El çıkma raf ve çıkma raf sistemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *